News

ଜୁଲାଇ ୨୦ରେ ପାଟକୁରା ଉପନିର୍ବାଚନ, ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ପାଟକୁରାରେ ଆସନ୍ତ ୨୦ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା  ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ୩୦୯ ବୁଥରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ।  ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଇଭିଏମ ଓ ଭିଭିପାଟ ମେସିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି। ଏପରିକି ନର୍ବାଚନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆସରିଛି।  ଏପରିକି ଗତକାଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତ ଜାରି ହେବା ପରେ ଆଚରଣ ସଂହିତା ଲାଗୁ ନେଇ ଉଭୟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ଜଣାଇଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ।

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପରେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଜୋର ଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ପାଟକୁରାରେ  ବିଜେଡି ତାର ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚିାଇବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ, ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ ଓ ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ନେଇ  ​ ତିନୋଟି ଟିମ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ୧୦ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ସ୍ଥାନୀୟବିଧାୟକଙ୍କୁ କରି ସହ ଯୋଗ କରିବେ। ପ୍ରତି ବୁଥରୁ ବିଜେଡି ଆକଉଣ୍ଟକୁ କେମିତି ଭୋଟ ଆସିବ। ସେ ନେଇ ସମସ୍ତ କର୍ମୀ ସଜାଗ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଏପଟେ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ସ୍ବାଭିମାନର ଲଢ଼େଇ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ କେଭି ସିଂହ ଦେଓ, ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର ଏବଂ ମୋନମୋହନ ସମାଲଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ୬୦ ଜଣିଆ ଟିମ ଗଠନ କରିଛି ବିଜେପି।  ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡି ବିଜେପିର ଭିତିରି ବୁଝମଣାକୁ ନେଇ ଗୋଟି ଚଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି।

ବାରମ୍ବାର ନିର୍ବାଚନ ଘୁଞ୍ଚିବା ସତ୍ବେ ପାଟକୁରାକୁ କିନ୍ତୁ ନେତା ଛାଡିନଥିଲେ। ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଭିମାନ ଲଢ଼େଇ ପାଇଁ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ନେତା ଡେରାପକାଇଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୫ଦିନ ଥିବାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଛନ୍ତି ପ୍ରଚାର। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପାଟକୁରାରେ ଦୁଇ ଦିନ ରହିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବାବେଳେ ତିନି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରିବେ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top